Dobre salony fryzjerskie – cechy

Salony fryzjerskie – czy są niezbędne?

 

Salony fryzjerskie są obecnie bardzo często odwiedzanymi punktami usługowymi. Najczęściej bywają w nich kobiety, ale mężczyźni również dbając o swój wygląd dzielnie dorównują im kroku. Dla wielu pań salon fryzjerski jest niczym kraina szczęśliwości. Zatem przybywają do niej regularnie i oczywiście rezerwują także termin przed każdą ważniejszą w roku i w życiu imprezą. Tak też jednoznacznie wynika ze statystyk, że Polacy na urodzie nie oszczędzają. Natomiast profesjonalne salony fryzjerskie idą z duchem czasu i korzystają z coraz nowszych i doskonalszych w tej branży technologii, cyklicznie kształcą swoich fryzjerów oraz dbają o jak najlepszy dobór kosmetyków.

Dobre salony fryzjerskie od środka

 

Salony fryzjerskie są miejscem, w którym możemy oddać swoje – cenne dla nas – włosy w ręce prawdziwych profesjonalistów. Ich wyobraźnia i talent oraz umiejętności manualne są niezwykle istotne. Ale równie ważne jest wyposażenie lokalu. Z pewnością każdy doświadczył już z różnych powodów krótszego lub nawet dłuższego oczekiwania na swój zabieg. Tak więc jeżeli w poczekalni do dyspozycji mamy wygodną miękką sofę, ciekawą prasówkę czy powiedzmy interesujący program TV, czas oczekiwania może zamienić się w prawdziwy relaks.

 

Z tego miejsca przenosimy się następnie na fotel, który powinien być stabilny, regulowany i ogólnie zaprojektowany zgodnie z zasadami ergonomii. Ma on przecież zapewniać nam komfort podczas procesu tworzenia nowej fryzury. Podobnie urządzone powinno być stanowisko do mycia włosów, tzw. myjnia fryzjerska.

 

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia zakładu fryzjerskiego jest odpowiednich wymiarów lustro, w którym możemy na bieżąco kontrolować efekty twórczej pracy fryzjera. Natomiast właściwe oświetlenie naturalne i zgodne z normami oświetlenie sztuczne pozwala na prawidłowy odbiór barw podczas na przykład zabiegu koloryzacji. Pozostałe meble i ogólny wystrój salonu powinien zaś tworzyć swobodną i przyjemną dla klientów atmosferę.

Fryzjer, który budzi zaufanie

 

“Mój fryzjer” – to bardzo częste wyrażenie wśród kobiet. Zatem bardzo istotne pozostaje zaufanie, jakim klientki darzą wybranego przez siebie stylistę fryzur. Ale oczywiście na nie należy sobie zasłużyć właściwym podejściem, profesjonalizmem i umiejętnościami. Szacunek budzi też wiedza na temat mody, historii fryzur, stylizacji, wizażu i samych kosmetyków. Współczesny fryzjer to stylista, który tworzy nowe zaskakujące zestawienia, jest w tym niebanalny i odważny. Bywa, że często fryzjer jest jak dobry przyjaciel, wysłuchuje problemy swoich klientek, a nawet nierzadko zostaje proszony o życiową poradę. I często też relacje te nie kończą się wraz z zamknięciem drzwi salonu.

 

Czy salony fryzjerskie dbają o włosy klientów?

 

Dbanie o włosy to nie tylko ułożenie ich w fantazyjny kok, modne zaczesanie czy ekstrawaganckie strzyżenie. To przede wszystkim utrzymanie ich w dobrej kondycji, podobnie jak skóry głowy. Czynniki, które mają negatywny wpływ na stan włosów to między innymi: tapirowanie, agresywne szczotkowanie, farbowanie i dekoloryzacja, prostowanie, lokowanie czy suszenie gorącym nawiewem. Dlatego też kiedy wykonujemy te czynności samodzielnie często zapominamy o swoim zdrowiu. Ochrona włosów dla obecnie szanujących się zakładów fryzjerskich jest sprawą równie istotną jak końcowy efekt wizualny. W tym miejscu też możemy poznać nowe dla nas techniki, chociażby na przykład dotyczące prozaicznego mycia głowy. Czynność ta ma przecież również bardzo ważny wpływ na stan włosów, a z pewnością negatywny poprzez nieodpowiednią temperaturę wody, chaotyczne pocieranie czy też mocne wykręcanie przez ręcznik.

Profesjonalne kosmetyki do włosów

Aby zapewnić włosom najlepszą pielęgnację poza ich należytym traktowaniem i unikaniem czynników dla nich szkodliwych należy równocześnie zadbać o odpowiednio skuteczne kosmetyki. A te powinny być przede wszystkim bardzo dobrej jakości. Bowiem profesjonalne kosmetyki do włosów to takie, które których produkcja poprzedzona została wieloletnimi badaniami laboratoryjnymi. Natomiast ich formuła została opracowana na podstawie znajomości potrzeb włosa oraz niemałego doświadczenia i wiedzy z tego działu kosmetyki. O idealny dobór odpowiedniej linii preparatów z pewnością zadbać może Hurtownia kosmetyków fryzjerskich Pracujemy z Pasją w Przemyślu. Firma Pasja to kreatywny zlepek ogromnego doświadczenia w branży fryzjerskiej, który od lat zaopatruje również salony fryzjerskie w profesjonalne i cenione kosmetyki do włosów. Natomiast efekty ich stosowania cieszą się maksymalnym zadowoleniem i prawdziwą satysfakcją wśród klientów.