Smiling girl holding makeup brushes

Kosmetologiczne konsultacje online – kiedy warto z nich skorzystać?

Nowoczesne gabinety medycyny estetycznej oraz kosmetyczne potrafią zaskoczyć ilością i zróżnicowaniem profesjonalnych usług i zabiegów. Przed przystąpieniem do nich, należy jednak przystąpić do specjalnej konsultacji, w postaci rozmowy ze specjalistą, podczas której można dowiedzieć się wszystkich nurtujących pytań na temat rodzaju skóry, niedoskonałości, sposobów pielęgnacji, wskazań do zabiegów, a także dowiedzieć się czegoś na temat rekomendacji kosmetycznych. Konsultacje online z kosmetologiem są jednym ze sposobów odbycia tego typu rozmowy. Jak wyglądają i na czym to polega?

Komu poleca się konsultacje online z kosmetologiem?

Każdy z nas marzy o zdrowej i pięknie wyglądającej skórze. Nie jest to jednak coś, co można osiągnąć za pomocą jednego zabiegu czy kosmetyku, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sprawi, że wszelkie niedoskonałości znikną. Skóra jest odzwierciedleniem stanu zdrowia, trybu życia, codziennej diety, ale także naturalnych tendencji i predyspozycji. Konsultacje online z kosmetologiem są więc skierowane do wszystkich, którzy borykają się z problemami skórnymi i nie wiedzą, w jaki sposób sobie z nimi poradzić, bądź u których obecnie stosowana kuracja nie przynosi oczekiwanych efektów. To także świetny sposób na zdobycie informacji, pozbycie się wątpliwości, ale także poznanie przeciwwskazań, dotyczących konkretnych zabiegów na twarz lub ciało, którym chcielibyśmy się poddać. Kosmetolog online odpowie na wszelkie indywidualne pytania, pomoże dobrać skuteczną metodę pielęgnacji oraz zabiegi, a także wskaże plan od A do Z, w jaki sposób uporać się z kłopotami skórnymi. Z konsultacji online z kosmetologiem warto skorzystać również w przypadku chęci podjęcia się depilacji laserowej.

Na czym polega kosmetologiczna konsultacja online

Forma, w jakiej odbywają się konsultacje online z kosmetologiem, nie różni się zanadto od tych, wykonywanych w stacjonarnych gabinetach. W zależności od problemu, z jakim zgłaszamy się do specjalisty, w oparciu o wywiad z pacjentem i obserwację, wykonywana jest diagnoza stanu skóry. Na tej podstawie kosmetolog online przedstawia plan działania i pielęgnacji, dobiera odpowiednie zabiegi kosmetyczne, podpowiada, w jaki sposób zmienić nawyki, aby pomóc w likwidacji i zapobieganiu problemom, a także odpowiada na wszelkie pytania. Ponadto pomaga w określeniu kwalifikacji do konkretnych usług kosmetologicznych, tłumaczy, w jaki sposób się do nich przygotować, jak wygląda ich przebieg, zalecenia po, a także informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach.

Jak przygotować się do konsultacji online z kosmetologiem?

Konsultacje z kosmetologiem online należy potraktować jak zwyczajną wizytę w gabinecie, dlatego też wymaga ona pewnych niewielkich przygotowań. Przede wszystkim należy pamiętać o dobrze oczyszczonej cerze. Demakijaż musi być wykonany nie bezpośrednio przed rozmową tylko odpowiednio wcześniej, gdyż zaczerwienienia i lekkie podrażnienia mogą wpłynąć na obiektywną ocenę stanu skóry. Dobrze jest również przez badaniem zastanowić się chwilę nad tym, jakie informacje, dotyczące codziennych nawyków pielęgnacyjnych mogą być istotne z punktu widzenia kosmetologa. Przygotowując się do konsultacji online, dobrze jest także zrobić listę stosowanych na co dzień kosmetyków, a także przyjmowanych leków i suplementów, które mogą wpływać na kondycję skóry. Jeśli zaś borykamy się z poważniejszymi problemami skórnymi, dobrze jest także przygotować wyniki badań, które mogą być przyczyną wielu dolegliwości dermatologicznych.

Z jakimi problemami warto skorzystać z konsultacji online?

Kosmetologiczne konsultacje online to rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z problemami skórnymi takimi jak tendencje do przesuszania się, nadmierne przetłuszczanie, występowanie zaskórników i trądziku, problemy z cerą naczynkową, problem z rumieńcami, zajady i spierzchnięte usta, cienie pod oczami, problemy z przebarwieniami na twarzy i ciele, atopowe zapalenie skóry, trudny do zwalczenia cellulit. Jednocześnie konsultacje online to najlepsze przygotowanie do wszelkich zabiegów kosmetycznych, a także depilacji laserowej.