masaż

Masaż relaksacyjny- na jaki się zdecydować na początek?

Masaż jest czymś, co pozwala nam się maksymalnie zrelaksować, a także zmniejszyć napięcie mięśni i zminimalizować odczuwany przez nas stres. Dlatego też każdy powinien chociaż raz udać się na taki masaż ciała, który będzie pewnym nowym doznaniem i który sami będziemy mogli później ocenić pod kątem jego skuteczności. Zanim jednak wybierzemy się na taki masaż, warto nieco bardziej zorientować się w temacie i sprawdzić, jakie są dostępne rodzaje masaży oraz technik, które masażysta może zastosować podczas takiej sesji. Być może będziemy zaskoczeni różnorodnością masaży oraz ich działaniem. Jednorazowa sesja w gabinecie masażu nie powinna trwać dłużej niż godzinę. Z takich sesji można korzystać według własnych upodobań- tak naprawdę nie ma przeciwwskazań do tego, aby nie móc przeprowadzać ich nawet codziennie.

Jak w praktyce wygląda masaż relaksacyjny?

Zazwyczaj jest on wykonywany w specjalnym gabinecie na dedykowanej do tego celu kozetce. Wewnątrz gabinetu powinna panować relaksująca atmosfera, która ma na celu ułatwić nam rozluźnienie się i odstresowanie. Bardzo często w takich gabinetach stosuje się aromaterapię, a więc możemy tam wyczuć różne kojące i oddziałujące na zmysły zapachy. Do samego masażu są też wykorzystywane określone preparaty, dzięki którym skóra staje się bardziej śliska, ale i odżywiona. Masażysta w obrębie jednej sesji może wykorzystywać różne techniki. W obrębie masażu klasycznego znajdziemy głaskanie ruchami kolistymi lub też podłużnymi, ale też często taki klasyczny masaż wzbogaca się o mocniejszy dotyk w postaci uciskania, rozcierania i ugniatania. Pamiętajmy jednak o tym, że taki masaż nigdy nie powinien być bolesny, a cała sesja zazwyczaj kończy się delikatniejszym i wyciszającym dotykiem.

Inne, interesujące formy masażu

W zależności od gabinetu, oferta dostępnych masaży może być różna. Zazwyczaj każdy gabinet będzie w stanie nam zaoferować masaż klasyczny- jeśli jednak już go wypróbujemy, wcale nie musimy się do niego ograniczać. Bardzo ciekawym rodzajem masażu jest ten, który wykonuje się z wykorzystaniem gorących kamieni. Ich ułożenie na ciele nie jest jednak przypadkowe- masażysta w taki sposób umieszcza je na ciele osoby masowanej, aby było to zgodne z dalekowschodnią teorią czakr. Kamienie finalnie powinny więc znaleźć się w konkretnych punktach energetycznych, a następnie są przesuwane wzdłuż kanałów, którymi przez nasz organizm przepływa energia. Taki masaż może pełnić bardzo wiele funkcji- nie tylko tę relaksującą. Z pewnością jest ciekawym doświadczeniem, ale też ma swoje właściwości wzmacniające dla naszego organizmu.

Być może wyda się nam zaskakującym fakt, że wiele salonów masażu oferuje swoim klientom masaż czekoladą. Jest to tak naprawdę pewna odmiana masażu klasycznego, do którego nie wykorzystuje się natłuszczających produktów kosmetycznych, a stosuje się prawdziwą czekoladę. Nie tylko oddziałuje ona na zmysły, ale też zostawia na skórze wspaniały zapach. Masaż ten pobudza produkcję endorfin i poprawia nastrój.