spa

Najciekawsze zabiegi SPA, z których warto skorzystać

Wyjazd do SPA, a może po prostu jednorazowe wyjście w jeden z wolnych dni, podczas którego będziemy miały okazję skorzystać z różnego rodzaju zabiegów. Przede wszystkim to doskonała okazja do tego, aby wypróbować najnowsze propozycje zabiegów, które zostaną dostosowane do posiadanych przez nas problemów. Po takim dniu w SPA lub też po całym weekendzie naprawdę naprawdę można doświadczyć pewnej odnowy biologicznej, poczuć się zadbaną i atrakcyjną kobietą i podziwiać uzyskane efekty przez dłuższy czas. Jeśli jednak do tej pory niezbyt często korzystałyśmy z wizyt w takim miejscu, za pewne nie do końca wiemy, jakie zabiegi są w szczególności warte polecenia i jakie będą dla nas najodpowiedniejsze na start. Czas więc wziąć te zabiegi pod lupę i wyruszyć do gabinetów mając już pewną ugruntowaną wiedzę.

Zabieg, który bije rekordy popularności- mikrodermabrazja

Ciężko znaleźć kobietę, która przynajmniej raz nie usłyszałaby o tym zabiegu. Przede wszystkim, mikrodermabrazja ma na celu dogłębne oczyszczenie skóry. Polega ona na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które ma za zadanie mechanicznie ścierać warstwę martwego naskórka, czyli tę najbardziej zewnętrzną warstwę naszej skóry. Ze względu na swoje głębokie działanie oczyszczające, zabieg ten przede wszystkim będzie odpowiedni dla pań, które mają problemy ze zbyt dużą ilością sebum, które mają zatkane pory i często narzekają na pojawiające się krosty, wypryski oraz trądzik. Mikrodermabrazja może być wykonywana regularnie w konkretnych odstępach czasu. Zdecydowanie najlepszy efekt można uzyskać już od około 5 serii, trzeba być też przygotowaną na to, że początkowo zaraz po sesji może pojawić się na skórze pewne zaczerwienienie. Mikrodermabrazja sprawdzi się też w przypadku pań, które mają nieestetyczne przebarwienia, gdyż pomaga ujednolicić koloryt skóry. Jedną z popularniejszych form mikrodermabrazji jest ta w wariancie diamentowym, gdzie faktycznie stosuje się naturalne diamenty, które zostają osadzone na głowicy specjalnego urządzenia.

Endermologia dla całego ciała

Jest to pewna odmiana masażu, który charakteryzuje się wysoką skutecznością ze względu na fakt, że jest on wykonywany mechanicznie, z użyciem specjalnej maszyny, która zasysając fałdy skóry pomiędzy rolkami wytwarza podciśnienie. Zabieg ma na celu pobudzić metabolizm tkanki tłuszczowej, a tym samym efektem jego stosowania może być pozbycie się jej nadmiaru. Warto jednak wiedzieć, że tak jak większość tego rodzaju zabiegów, także i ten trzeba wykonywać seriami, a żeby odnotować mocno zauważalne efekty, trzeba tych serii przejść co najmniej kilka. Nie mniej jednak jest to najbardziej efektywna forma masażu jaką można sobie wyobrazić. Endermologia może być wykonywana we wszystkich tych gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej, gdzie znajduje się specjalny, dedykowany do tego celu sprzęt. Masaż może obejmować konkretne partie ciała, na których wyszczupleniu zależy nam najbardziej.