salon fryzjerski

Najmodniejsze fryzury na 2020 rok

Nosząc się z myślą o tym, aby w najbliższym czasie udać się do fryzjera, warto już wcześniej sprawdzić, jakie są najmodniejsze propozycje fryzur na ten rok. Być może akurat któraś z tych fryzur będzie odpowiednia dla naszego rodzaju włosów i przypadnie nam do gustu pod kątem naszych preferencji. Oczywiście, udając się do specjalisty na strzyżenie zawsze możemy też już na miejscu dopytać o nowe trendy i poprosić o to, aby zaproponowane fryzury były odpowiednie dla naszego typu urody. Szczególną uwagę w tym roku należy zwrócić na nieśmiertelną i poniekąd klasyczną propozycję fryzury typu bob, która może zostać wykonana w różnej długości docelowej włosów.

Fryzura typu bob wraca na salony

Na taką fryzurę z pewnością będą mogły pozwolić sobie panie, które i tak mają w planach przyciąć włosy. Bob bezsprzecznie jest w modzie od dobrych kilku lat i także w najbliższym 2020 roku z mody raczej nie wyjdzie. Fryzura ta jest uważana za bardzo nowoczesną, a przy tym naprawdę łatwą w obsłudze. W wersji wieczorowej najczęściej możemy zobaczyć boba, w przypadku którego włosy są wyprostowane, gładkie i lśniące. W wersji na co dzień tak naprawdę nie musimy się silić na żadną stylizację- idealny będzie bob z lekko potarganymi włosami, które też automatycznie dodają mu objętości. Taką objętość możemy też poprawić stosując pianki, a lekkie fale możemy sobie zafundować poprzez zaplecenie delikatnych warkoczyków poprzedniego dnia wieczorem, przed pójściem spać.

Pamiętajmy jednak o tym, że bob jest dość charakterystyczną fryzurą, w której nie każda z nas będzie wyglądała dobrze i w której nie każda z nas będzie się dobrze czuła. Raczej nie poleca się jej osobom o bardzo drobnej budowie i osobom bardzo szczupłym. Na pewno nie jest to fryzura dla takiego typu włosów, które lubią się puszyć i mocno kręcić. Warto jednak wiedzieć, że bob może mieć różną długość i poprzez jej odpowiednie dostosowanie może on pasować do wielu typów urody. W swojej najkrótszej wersji, gdzie włosy sięgają maksymalnie do linii brody będą dobrze wyglądały i czuły się panie o pociągłym kształcie twarzy. W przypadku twarzy okrągłej lub kwadratowej, znacznie lepiej zdecydować się na boba z nieco dłuższymi włosami, co pozwoli odrobinę wyszczuplić i wysmuklić twarz.

A co z farbowaniem?

W obrębie obowiązujących trendów nadal znajdziemy ciekawą i zwracającą na siebie koloryzację typu ombre. Jeśli natomiast chodzi o jednolite kolory, przede wszystkim warto postawić na ich intensywność i ekspresję. Jeśli blond to jasny, bardzo intensywny i zwracający na siebie uwagę. Bardzo modna będzie też wyrazista, mocna czerń, a także wszystkie odcienie koloru rudego czy też miedzianego. A ze względu na fakt, że ta wyrazistość koloru jest w 2020 roku bardzo podkreślana- trzeba o włosy zadbać w określony sposób, gdyż osiągnięcie takiego efektu zazwyczaj oznacza dość częstą koloryzacje w salonie fryzjerskim. A jeśli częsta koloryzacja to i obszerniejsza i szerzej zakrojona pielęgnacja, która pomoże nam utrzymać nasze włosy w dobrej kondycji przez cały czas.