Jak dbać o włosy? Podpowiadamy, jak pielęgnować włosy krok po kroku!

Pielęgnacja włosów może być bardzo zróżnicowana. Istnieje duża grupa osób, które stosują się do planu minimum: “wystarczy umyć i rozczesać, a nie muszę ich czesać”, jak również miłośnicy włosów, a nawet włosomaniacy. Ci eksperci wiedzą wszystko o zabiegach stylizacyjnych, różnych kosmetykach dopasowanych do konkretnego typu włosów itp. Jeśli jesteś bliżej tej pierwszej strony, ale nadal chcesz poświęcić więcej uwagi swoim włosom lub po prostu pragniesz dogłębnej wiedzy na ten temat, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Istnieje wiele różnych sposobów można podjąć, gdy odnoszą się one ich utrzymania z ich głowy naturalne płótno: Wystarczy umyć je co jakiś czas bez wiele więcej zrobić; po minimalnym planie, gdzie raz szampon końce wystarczy przynajmniej do następnego razu.

Pielęgnacja włosów to nie tylko coś, co powinnaś robić od czasu do czasu. Musi być ona wykonywana konsekwentnie, w przeciwnym razie włosy staną się niezdrowe i matowe, ponieważ ich naturalne olejki zostaną pozbawione przez ostre szampony. Jeśli więc chcesz mieć zdrowe i lśniące włosy, mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak to osiągnąć!

  1. Przestań zbyt często używać szamponu – szampon pozbawia skórę głowy sebum (naturalnego oleju), powodując jej przesuszenie, co może prowadzić do łamliwości i kruszenia się włosów u osób o długich włosach i ciasnych lokach.
  2. Stosuj odżywkę na całej długości głowy – środki kondycjonujące, takie jak silikon, tworzą ochronną powłokę wokół każdego pasma.
  3. Zbadaj najpierw wszelkie problemy zdrowotne, zanim zmienisz cokolwiek w swoich produktach/stylizacjach

Rola szamponu w pielęgnacji włosów

Szampon ma za zadanie oczyszczać włosy, natomiast odżywka je pielęgnować. Najlepiej, aby te dwa produkty szły ze sobą w parze i powinny być stosowane razem po każdym myciu z naturalnym produktem, który pozostawi Twoje włosy lśniące, gładkie i odżywione. Jeśli jesteś zainteresowana naszym nowym zestawem kostek wygładzających, zachęcamy Cię do ich wypróbowania!

Zadaniem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie włosów i ich pielęgnacja; natomiast odżywka pomaga nawilżyć, pogrubić lub spulchnić włosy, a także zachować ich miękkość i elastyczność (a nawet może pomóc zapobiec uszkodzeniom spowodowanym codzienną stylizacją). Te 2 must-have zabiegi są przeznaczone do pracy obok siebie, jeśli są one zarówno dzieje się przed.