makijaż

jak zrobić dobry makijaż?

Jak wykonać perfekcyjny makijaż?

Makijaż na ważne wyjście, a może zwykły makijaż codzienny- czasem w sposób szczególny zależy nam na tym, aby dobrze wyglądać i dobrze czuć się we własnej skórze. Dlatego też warto wiedzieć w jakiej kolejności wykonywać makijaż, aby zawsze miał on szansę wyglądać perfekcyjnie i dodawać nam uroku. Być może nie każda z nas o tym wie, ale zanim nałożymy jakiekolwiek kosmetyki kolorowe na twarz, dobrze jest odpowiednio wcześniej skórę na nie przygotować- na przykład poprzez nałożenie odpowiednio wcześniej kremu, który będzie dostosowany do naszego typu cery, ewentualnie może to być również jakieś serum. Pamiętajmy jednak o tym, że taki produkt musi się dobrze wchłonąć zanim przystąpimy do wykonywania makijażu, nie może być zbyt bogaty i zbyt tłusty- wybierajmy raczej te produkty, które mają lekką formułę.

Jak zrobić dobry makijaż, który naprawdę długo utrzyma się na naszej skórze?Jeśli zależy nam na tym, aby wykonany przez nas makijaż był trwały i pozostał na naszej twarzy przez wiele godzin- dobrze jest też zastosować specjalną bazę pod makijaż. Działa ona nie tylko utrwalająco, ale też wygładzi naszą skórę.

Czas na kosmetyki kolorowe

Kolejnym krokiem jest zastosowanie podkładu lub kremu typu BB. W zależności od naszych upodobań, można ten produkt nałożyć samymi opuszkami palców, pędzlem lub też specjalną gąbeczką przeznaczoną do tego celu. Wybierając podkład sporym wyzwaniem jest dobranie właściwego koloru, ale też pamiętajmy o tym, aby sprawdzić, jaki stopień krycia ma dany produkt. Taka informacja bardzo często jest zamieszczana na opakowaniu. Nakładając podkład pamiętajmy, aby ze szczególną starannością rozetrzeć go w okolicy włosów i tam, gdzie najmocniej widoczny jest kontur twarzy, aby uniknąć efektu maski, który sprawia, że twarz nie wygląda naturalnie.

Jeśli już mamy podkład- możemy ewentualnie zająć się maskowaniem różnego rodzaju niedoskonałości cery, a mowa tutaj o cieniach pod oczami lub też o krostkach i wypryskach. Aby je zamaskować można nałożyć niewielką ilość korektora. Może mieć on różny kolor, a dobiera się go pod kątem posiadanego problemu. Wykończenie całości stanowi puder- można nakładać go gąbeczką lub też specjalnym, dużym pędzlem.

Jeśli zależy nam na jeszcze lepszym wyglądzie naszej skóry- możemy dodatkowo użyć rozświetlacza lub bronzera. Konturowanie twarzy pozwala ją wyszczuplić i nadać jej bardziej naturalnego wyglądu. Opcjonalne są również cenienie do powiek. Tymi zdecydowanie najczęściej wybieranymi są cienie z palety beżów oraz brązów, kolory miedziane lub też lekko złote. Dobór cieni powinien być jednak dostosowany do naszego typu urody, a także do okazji- dzienny makijaż powinien być znacznie lżejszy i stonowany w stosunku do makijażu wieczorowego, kiedy to możemy używać cieni brokatowych i połyskujących.

Bardzo ważną rzeczą jest też makijaż brwi, który można wykonywać samemu, ale też który można co jakiś czas wykonywać u kosmetyczki lub w salonie fryzjerskim specjalną, trwałą henną. Jeśli jednak wolimy zająć się nim same, odpowiednim produktem będzie kredka do brwi lub wodoodporna pomada. Przydatny może się też okazać specjalny żel utrwalający.