fryzura weselna

Na jaką fryzurę zdecydować się na przyjęcie weselne?

Fryzura jest bardzo ważnym elementem tego, jak będziemy wyglądały podczas takiej imprezy. Zazwyczaj jest ona dla nas na tyle istotna, że z dużym wyprzedzeniem umawiamy wizytę u fryzjera, a także staramy się kupić odpowiednią sukienkę oraz wygodne buty. Po prostu zależy nam na tym, aby wyglądać perfekcyjnie. Jeśli jeszcze nie do końca mamy pomysł na to, jaka fryzura będzie dla nas najbardziej odpowiednia- zawsze możemy poszukać inspiracji w specjalnych katalogach, gdzie znajdziemy ich całe mnóstwo. Pamiętajmy jednak o tym, że rodzaj fryzury powinien być dostosowany do okazji, ale też do długości naszych włosów i do naszego typu urody- taka właśnie powinna być idealna fryzura weselna. Czasem sprawdza się także zasada, że mniej znaczy tak naprawdę więcej.

Ważne, aby nie tylko wyglądać ładnie, ale też aby zapewnić sobie wygodę

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest praktyczne podejście do tego tematu. Wesele zazwyczaj jest imprezą wielogodzinną, a nawet całonocną, fryzura powinna być więc trwała i wygodna. Jeśli jesteśmy posiadaczkami bardzo długich włosów wraz z grzywką, która cały czas zasłania nam oczy, raczej złym pomysłem jest pójście na taką imprezę w całkiem rozpuszczonych włosach, które ciągle będą nam przeszkadzać, będą się plątać i już po kilku godzinach będą wyglądały na rozczochrane. Z tego względu zdecydowanie najczęściej polecane są różnego rodzaju upięcia, chociażby takie, gdzie część włosów jest rozpuszczona, a te z górnych partii, które mogłyby nam najbardziej przeszkadzać- zostają zebrane razem z tyłu głowy i upięte. Do takiego upięcia można wykorzystać klasyczne wsuwki, ale też dekoracyjne spinki, a nawet może to być jakaś naprawdę kobieca ozdoba w postaci kwiatu. Dobrym sposobem, na ujarzmienie długich włosów to wykonanie niewielkich warkoczyków, które w pewien sposób nadadzą fryzurze formy i sprawią, że nie będzie kłopotliwa.

Warto mieć również na uwadze fakt, że jeśli decydujemy się na loki, za pewne będą one idealnie skręcone tylko przez początkową część imprezy. Zbyt mocno sklejone lakierem do włosów nie będą dobrze wyglądać, a i tak aż tak bardzo nie przedłuży ich żywotności. Warto więc postawić na lekkie fale, które wyglądają kobieco i naturalnie i które i tak i tak zaczną żyć własnym życiem.

A może jakiś kok?

Alternatywą dla upięcia jest wykonanie całego koka, czyli całkowite upięcie wszystkich włosów na odpowiedniej wysokości. Jeśli tylko zastosowane zostaną odpowiednie spinki, taki kok może perfekcyjnie trzymać się aż do rana tym samym zapewniając nam maksimum wygody. Często stosowaną strategią jest wykorzystywanie różnego rodzaju sztucznych pianek i wypełniaczy, które dodadzą takiej fryzurze objętości i faktycznie sprawią, że będzie ona efektowna, nawet jeśli nasze naturalne włosy nie do końca na to pozwalają. W przypadku koka również można użyć ozdobne opaski, spinki i wsuwki, które dodają uroku i podkreślają podniosły charakter imprezy. Fryzura w formie koka sprawdzi się także wtedy, kiedy chcemy wyeksponować swoją biżuterię, a więc długie, wiszące kolczyki lub też piękną kolię.