kosmetyki

Trendy kosmetyczne na 2020 rok

Zastanawiasz się, jakie kosmetyki kupować w 2020 roku? Trendy kosmetyczne bardzo mocno się zmieniają. O ile pewną zasadą jest, aby na wiosnę kupować preparaty lżejsze o świeżym zapachu, zazwyczaj wiemy też o tym, że w zimniejszych miesiącach znacznie lepsze są kosmetyki o cięższej konsystencji i woni bardziej otulającej. Trendy kosmetyczną dotyczą jednak samego sposobu kupowania i wykorzystywania kosmetyków, a także ich składów i tego, jaki faktycznie mogą one mieć wpływ na naszą skórę i urodę. Co jednak w kwestii kosmetyków zmienia się w tym roku? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na coraz mocniejszy trend eko, który w 2020 roku będzie jeszcze mocniej zauważalny.

Zwrot ku naturze

Ten trend był już bardzo mocno akcentowany już od jakiegoś czasu. Coraz częściej bowiem zaczynamy zwracać uwagę na skład proponowanych nam przez firmy kosmetyków, zwracamy też uwagę na oferowane perfumy. Szalenie ważne staje się, aby w tym składzie znajdowały się przede wszystkim naturalne wyciągi i ekstrakty, które są dla naszej skóry przyjazne. Analogicznie, skład ma ogromne znaczenie także pod kątem skuteczności działania różnego rodzaju preparatów. Jeśli w produkcie znajdziemy samą wodę- trudno oczekiwać po takim kosmetyku cudów. Można więc z tego wywnioskować, że najważniejsze to krytycznie podchodzić do tego, co oferują nam producenci, czytać dokładnie etykiety i interesować się preparatami, które mamy zamiar stosować.

Nurt eko zwraca również uwagę na opakowania kosmetyków

Przede wszystkim chodzi o te kosmetyki, które posiadają plastikowe opakowania- coraz mocniej będzie się od nich odchodzić. W modzie będą natomiast opakowania papierowe, tekturowe, biodegradowalne, a także szklane. Dzięki kupowaniu takich kosmetyków nie przyczyniamy się już w tak dużym stopniu do zaśmiecania planety. Bycie eko w tej kwestii to także wybieranie produktów zastępczych, takich jak kupno mydła w papierowym opakowaniu w miejscu plastikowej butelki z żelem pod prysznic.

Zastosowanie naturalnych, ale i jadalnych składników

To również konsekwencja zwrotu ku naturze, a więc zainteresowanie tymi kosmetykami, które w swoim składzie mają rzeczy, które nadają się również do zjedzenia. Olej kokosowy, oliwa z oliwek, a nawet czekolada- zainteresowanie takimi składnikami będzie rosnąć i coraz chętniej będziemy po nie sięgać. Modne jest też wykonywanie kosmetyków z tego, co akurat w naszej kuchni mamy pod ręką, a więc peelingów do ciała i maseczek na bazie naturalnych składników. W taki sposób nie trzeba aż tak często odwiedzać drogerii, a dodatkowo- nie produkuje się aż tyle śmieci.

Ekologiczne i minimalistyczne podejście widać też już od jakiegoś czasu w trendach makijażowych. Zdecydowanie na topie jest make up- no make up, czyli makijaż, który jest na tyle stonowany i naturalny, że wygląda tak, jakby w ogóle go nie było. Ważna jest wygoda, a także to, aby móc tego typu makijaż szybko i prosto wykonywać na co dzień bez wykorzystywania do tego celu przesadnej ilości kosmetyków różnego rodzaju.