masaż leczniczy

Masaż leczniczy- kiedy warto z niego skorzystać?

Istnieje bardzo wiele różnych rodzajów masażu, jednakże masaż leczniczy ma przede wszystkim oddziaływać na zdrowie pacjenta. Tutaj kwestia relaksacyjna czy ta związana z walką ze stresem czy zmęczeniem jest absolutnie drugorzędna. Z tego względu taki masaż ma swoje cechy charakterystyczne. Dzięki niemu można wyleczyć wiele uciążliwych dolegliwości, także i tych bólowych. Często jednak kluczem do sukcesu jest jego powtarzalność w ramach regularnych sesji w gabinecie. Pamiętajmy jednak o tym, że tego rodzaju masaż powinien być wykonywany przez osobę, która posiada do tego niezbędną wiedzę i kwalifikacje- w innym przypadku masaż ten może być wprost przeciwnie- nie leczniczy a szkodliwy. W efekcie sesji takiego masażu możemy przyspieszyć proces zdrowienia po różnego rodzaju kontuzjach, możemy też usprawnić krążenie krwi w organizmie, a także rozluźnić mięśnie. Masaż ten bardzo często jest też remedium na powracające dolegliwości bólowe, które może skutecznie zwalczać. Dla wielu pacjentów jest to prawdziwa ulga w przebiegu różnego rodzaju chorób.

Masaż klasyczny, czyli ten najpopularniejszy

Jednym z najpopularniejszych rodzajów masażu leczniczego jest masaż klasyczny. W ramach takiego masażu na początku i na końcu każdej sesji stosuje się technikę głaskania, która ma na celu zrelaksować pacjenta. Podczas sesji stosuje się też oklepywanie, wałkowanie, ugniatanie, a także rozcieranie. Oznacza to, że stosowany jest dotyk o bardzo zróżnicowanym natężeniu, ta stymulacja jest też wówczas intensywniejsza. Masaż klasyczny można wykonywać na różne partie ciała, bardzo często jest on jednak zalecany przy problemach z kręgosłupem. Jest dobrym remedium przy schorzeniach o charakterze przewlekłym, gdyż zazwyczaj można go stosować regularnie i bez większych przeciwwskazań.

Masaż, który przyspiesza powrót do sprawności

Takim rodzajem masażu jest masaż rehabilitacyjny, który można stosować w celu szybszego zdrowienia. Zabiegi te pozwalają też skutecznie zapobiegać różnego rodzaju chorobom ortopedycznym. Rekomenduje się ich stosowanie na przykład po bardzo intensywnym wysiłku fizycznym, które mocno obciąża nasze narządy ruchu. Zaleca się go także przy różnego rodzaju zwyrodnieniach kręgosłupa, a także po takich urazach jak stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia czy złamania. Jeśli pacjent jest po operacji i chce szybciej uruchomić się do życia, posiada dysfunkcje narządów ruchu albo też cierpi na zapalenie stawów- taki masaż na pewno pomoże poprawić swoje samopoczucie.