praca modelki

Czy praca modelki jest trudna do wykonywania?

Pozornie wydaje się, że praca modeli oraz modelek jest czymś stosunkowo łatwym i niezbyt męczącym. Samo przechadzanie się po modowych wybiegach lub też pozowanie do zdjęć wygląda dziecinnie prosto, kiedy obserwuje się to z zewnątrz. Tymczasem, modelki oraz modele czasem muszą naprawdę wiele poświęcić, aby się wybić i zaistnieć w branży, a także muszą w wyjątkowy sposób dbać o swój wygląd zewnętrzny.

W modelingu wygląd ma ogromne znaczenie

Tak naprawdę, żeby w ogóle móc rozpocząć karierę w modelingu, trzeba posiadać określone cechy wyglądu, które nam to umożliwią. Chodzi tutaj na przykład o odpowiednie wymiary oraz o odpowiedni wzrost. Jak łatwo sobie wyobrazić, aby móc przez cały czas wykonywać ten zawód, trzeba utrzymywać szczupłą sylwetkę i kontrolować swoją masę ciała. Jak dbać o wygląd, aby tego dokonać? Trzeba przestrzegać diety, a także regularnie ćwiczyć, aby nasze ciało zawsze mogło się perfekcyjnie prezentować. Dodatkowo, trzeba dbać także o inne aspekty naszego wyglądu: o cerę, włosy, paznokcie- tak naprawdę o wszystko to, co jest widoczne z zewnątrz i to nie z własnych zainteresowań, próżności czy chęci, a raczej po to, aby móc zarabiać na swoje utrzymanie.

Zobacz jak wyglądają profesjonalni modele: http://selective-mgmt.pl/pl/models-category/men-pl

Praca w modelingu to częste castingi

Jeśli więc z natury jesteśmy osobami nieśmiałymi, które źle znoszą krytykę i które niechętnie występują przed większą publicznością- ten zawód może nie być dla nas odpowiedni, nawet jeśli posiadamy wszelkie predyspozycje fizyczne. W modelingu trzeba się wykazać pewną siłą charakteru i pogodzić się z faktem, że podczas różnego rodzaju castingów może pojawić się jakaś krytyka skierowana w naszym kierunku.

Na początku kariery w modelingu za pewne jeszcze nie będziemy mogli pozwolić sobie na to, aby utrzymywać się tylko i wyłącznie z tego źródła. Dlatego chodzenie po castingach, które niejednokrotnie oznaczają czekanie w kolejkach i stres, może być dla nas wyczerpujące i może kolidować z naszymi innymi obowiązkami- domowymi oraz zawodowymi. Wymaga to więc sporego poświęcenia i samozaparcia, a także może być trudne do realizacji pod kątem organizacyjnym. Jednakże, im bogatsze i bardziej obszerne będzie nasze portfolio, a nasza twarz i sylwetka coraz bardziej rozpoznawalna, tym szybciej mamy szansę na to, aby zacząć realizować świetnie płatne zlecenia, a być może nawet mieć okazję na jakiś wyjazd zagraniczny. Z pewnością, trzeba się uzbroić w cierpliwość i robić swoje mając na uwadze, że kiedyś naprawdę może nam to otworzyć drzwi do wielkiej kariery. Na pewno przyda się wewnętrzna motywacja, a także pozytywna energia do działania.